Czeskie Miasta

Zabytki czeskiej Pragi

113

czeska_pragaPraga jest niewątpliwie jednym z najpiękniejszych miast w Czechach. Jeśli ktoś chciałby zwiedzić wszystkie zabytki czeskiej Pragi z pewności potrzebuje na to przynajmniej kilku dni. Jednym z najważniejszych zabytków jest Katedra Św. Wita, która jest największą świątynią w Pradze. Oprócz 22 kaplic, wielu drogocennych dzieł sztuki, jak. np. klejnotów koronacyjnych, w Katedrze znajdują się także groby królewskie oraz największy w Czechach dzwon z 1548 r. Istotnym jest fakt, że styl architektoniczny budynku jest mieszaniną trzech różnych epok, bo gotyku, renesansu i baroku.

Najczęściej odwiedzany jest jednak Most Karola, który latem przepełniony jest straganami z różnymi pamiątkami dla turystów. Jego urokiem jest jednak 30 kamiennych posągów świętych oraz XVI-wieczna Brama Mostowa. Zwiedzając zabytki czeskiej Pragi nie można pominąć Złotej Uliczki zamieszkałej kiedyś m.in. przez pisarza F. Kafkę. O uroku tego miejsca decyduje przede wszystkim rozmiar kolorowych domków, bo można by pomyśleć, iż zamieszkała jest przez krasnali.

Ogrody Wallensteina

Ogrody Wallensteina w Pradze

Na uwagę zasługują także Ogrody Wallensteina utrzymane w stylu francuskim, ściana Johna Lennona, czy Zegar astronomiczny Orloj. Być może ciekawsze okażą się takie miejsca jak renesansowy belweder, rynek starego miasta bądź wzgórze, na którym stoi miniaturowa wieża Eiffela? Jak widać, Praga jest miastem wyjątkowym i specyficznym, pełnym wspaniałych i zróżnicowanych atrakcji turystycznych. Aby poznać wszystkie zabytki czeskiej Pragi potrzeba wiele czasu i najlepiej jakiś konkretny przewodnik,by mieć pewność, że nie pominęło się żadnego z zabytków.

Wybrane dla Ciebie

Najnowsze komentarze

Szukaj nas tutaj

Wprowadź swój adres email aby subskrybować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.