Czeskie Góry

Wycieczka po górach Izerskich

83

gory izerskieNadchodząca wiosna sprzyja wędrówkom, spacerom i aktywnemu spędzaniu wolnego czasu. Na pewno trzeba na uwagę zasługuje wycieczka po górach Izerskich, które leżą w obrębie łańcucha Sudetów. Położone są na terenie Czech i Polski a od Karkonoszy oddzielone są Przełęczą Szklarską. Wycieczka po górach Izerskich sprawi przyjemność całej rodzinie, ponieważ są one stosunkowo łagodne.

Dla miłośników kolarstwa górskiego wyznaczone są specjalne szlaki, łączące w sobie delikatność ale stromiznę potrzebną do odczucia pełnej satysfakcji z uprawianego sportu. Uroku górom niewątpliwie dodają piękne potoki i rzeki, w których woda jest czysta i smaczna. Skorzystało z tego wiele uzdrowisk jako główne ze swych atutów podając właśnie dostęp do wód mineralnych. Wycieczka po górach Izerskich zaowocuje z pewnością spotkaniem ciekawych zabytków, jak np. wieża szubieniczna licząca już kilka wieków. Dziś bywalcy pobliskiego ośrodka wypoczynkowego urządzają w rejonach wieży zabawy, choć w XIII w. wiele osób straciło tu życie.

gory_izerskie2W 1960 r. został w górach Izerskich utworzony rezerwat przyrody nazwany Nową Łąką. Mieści się tam, pośrodku rozległej łąki jedna samotna chata, w której dziś można coś zjeść i odpocząć. Warto zwrócić uwagę,że wycieczka po górach Izerskich będzie doskonałym sposobem na odpoczynek duchowy, wytchnienie od codziennych obowiązków i zgiełku ruchliwych miast. Wszechogarniający spokój z pewnością udzieli się każdemu turyście, który zwiedza Góry Izerskie zarówno lubiącym powolne spacery, jak i temu, który woli bardziej ekstremalne sposoby spędzania czasu.

Wybrane dla Ciebie

Najnowsze komentarze

Szukaj nas tutaj

Wprowadź swój adres email aby subskrybować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.