Kostaryka

Walory turystyczne Kostaryki

142

Kostaryka, chociaż nie zalicza się do niewielkich krajów świata, oferuje niezwykle bogatą szatę graficzną. Są tu piaszczyste plaże, rafy koralowe, dżungla, a w niej lasy tropikalne, deszczowe i suche, a także aktywne wulkany i różne formy ekoturystyki. Każdy więc znajdzie tutaj coś dla siebie.

San Jose

San Jose

Jest w czym wybierać, na przykład atrakcje typowo leśne, jak zjazdy na linach, wędrówka po wiszących mostach, czy przejażdżka wagonikiem na wysokości koron drzew. Przemierzając parki narodowe i rezerwaty, poznaje się też uroki fauny i flory, zapierającej dech w piersi. Piękno, unikalność gatunkowa, drapieżność i jadowitość niektórych okazów wywołują silne wrażenia, jakie zostają na długo.

Kostaryka to też kraj z dorobkiem historycznym i kulturowym, sięgającym przed czasami kolonialnymi. Ośrodków turystycznych z pewnością niezabranie, niezależnie od tego, jak długi jest planowany pobyt. Jako że stolica, a zarazem największe miasto w kraju, leży w centrum, warto udać się do San Jose, a także pomyśleć o tym, by właśnie tutaj zarezerwować pokój. Są tu nowoczesne sklepiki i restauracje, a także liczne muzea, teatr narodowy, katedra i Zoo Simona Bolivarda, jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc.

Będąc w stolicy, nie można nie zajrzeć do pobliskiego Rain Forest Aerial Tram. Wyprawa nad wulkany, na plantację kawy, na hodowle motyli i spływ kajakiem. Te właśnie atrakcje zachęcają do odwiedzenia niewielkiego miasteczka.

Rain Forest Aerial Tram

Rain Forest Aerial Tram

Jednym z najstarszych miast jest Cartago, a jednym z najpiękniejszych rezerwatów w Ameryce Środkowej jest Monteverde. Obydwa miejsca są godne zobaczenia.

Monteverde

Monteverde

Wybrane dla Ciebie

Najnowsze komentarze

Szukaj nas tutaj

Wprowadź swój adres email aby subskrybować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.