Jamajka

Walory turystyczne Jamajki

0 56

Jamajka to wyspa, która tętni życiem. Kiedy wybierasz się na wakacje na Jamajce zwróć uwagę, że tutejsza ludność jest mieszanką różnych grup etnicznych o różnej karnacji. Każdy zakątek wyspy ma coś do zaoferowania. Nie można też zapominać o wpływach różnych kultur, jakie wciąż są tutaj odczuwalne i po jakich zachowało się wiele zabytków, a nawet i całe miasta.

Przykładem może być Mandeville, miasto wzniesione w angielskim stylu, nie zmieniło się nic a nic przez ostatnie dwa stulecia. Zatrzymując się tutaj, odnosi się wrażenie, że czas się tu po prostu zatrzymał, osiemnastowieczne domy Marshall Pen i Roxborough są esencją ówczesnego stylu, w jakim stawiano budynki mieszkalne.

Marshall's Pen - Mandeville

Marshall’s Pen – Mandeville

Poza historią, turyści mogą przeżyć przygodę swojego życia, chociażby podczas przeprawy na bambusowej tratwie przez rzekę Rio Grandę, spływającej z Błękitnych Gór. Wszechobecna jest na wyspie muzyka reggae, a więc również specyficzny taniec i luz. Częstym widokiem są więc murzyni z dredami, grający na ulicach na gitarze.

Na tutejszych plażach zaś można robić praktycznie wszystko, nie wyłączając lotów paralotnią, nurkowania i rejsów po czystych, niemalże przezroczystych wodach Morza Karaibskiego.  By obraz był pełny, nie można tutaj zapominać o bujnej roślinności i życiu zwierząt. W całej okazałości można podziwiać naturę, wybierając się do lasów tropikalnych, bądź też wypływając na morze, gdzie znajdują się przepiękne rafy koralowe, między jakimi pływają ławice kolorowych ryb, delfiny.

Ludzie są mili, ośrodki wypoczynkowe na wysokim poziomie, więc można intensywnie rozkoszować się każdą chwilą.

Wybrane dla Ciebie

Najnowsze komentarze

Szukaj nas tutaj

Wprowadź swój adres email aby subskrybować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.