Dominikana

Walory turystyczne Dominikany

0 476

Dominikana zachwyca już od pierwszego postawionego kroku na tym terenie, należącym do archipelagu Wielkich Antyli. Znajduje się tutaj wiele kurortów, chętnie odwiedzanych przez turystów.

Najpopularniejsze to Punta Cana, Santo Domingo, Cabarete, czy Playa Dorada. Niewątpliwie największą atrakcją się piaszczyste plaże, jakie zachęcają do odpoczynku, a także do obserwowania natury, szczególnie zaś różowych flamingów, dostojnie przechadzających się wzdłuż brzegu, czy polujących na niewielkie ryby.

Flamingi

Flamingi

Zamiast leżakować, można również zaszaleć i wybrać się na rejs, by zanurkować, pożeglować, popływać na desce windsurfingowej, czy po prostu popływać. Na suchym lądzie można pograć w tenisa, golfa, w siatkówkę i piłkę plażową. Chcąc pojeździć konno, bądź na rowerze, najwięcej do tego powodów będziemy mieć w mieście portowym Luperon.

Przemierzając polne drogi, docenimy niezwykłą malowniczość terenu, w tym przepływającą rzekę, plantacje cytrusów i niewielkie wioski. Jeśli lubimy imprezować, koniecznie musimy zatrzymać się w Sousa, ośrodkiem nazywanym tutaj nie bez powodu karaibską Ibizą. Jest to bowiem najlepiej rozwinięte centrum rozrywki.

Gdy zapragniemy pozwiedzać w poszukiwaniu zabytków z dawnych wieków, warto udać się od razu do stolicy, starego miasta Santo Domingo. Godne zwiedzenia są chociażby: Katedra Św. Marii, Narodowy Panteon, czy Plaza de la Cultura – plac, jaki jest atrakcyjny sam w sobie. Do tego możemy tutaj udać się do wielu muzeów i do Teatru Narodowego.

Na terenie Dominikany są też parki narodowe i rezerwaty. Można w nich zobaczyć wiele gatunków zwierząt i archeologiczne odkrycia z czasów Indian Arawak i Los Tainos.

Wybrane dla Ciebie

Najnowsze komentarze

Szukaj nas tutaj

Wprowadź swój adres email aby subskrybować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.