Dominikana

Wakacje na Dominikanie – Puerto Plata

0 312

Puerto Plata to największe miasto na północnym wybrzeżu, utworzone w 1502 roku. Często jest nazywane srebrnym portem, a także wybrzeżem bursztynowym. Wybierając się na wakacje w Puerto Plata pamiętaj, że tamtejsze wzgórza są niezwykle bogate w złoża tego kamienia, mówi się, że największe na świecie.

Puerto Plata

Puerto Plata

Na pewno jest jednym z najcenniejszych, gdyż wyróżnia się dużą przejrzystością, a także często można znaleźć okazy z zatopionymi w nich owadami, jakie są dobrze zachowane i dobrze widoczne. Wszyscy miłośnicy tego kamienia, mogą wybrać się do muzeum bursztynu, znajdującego się w samym centrum Puerto Plata. Miasto jest też znane z produkcji dobrego rumu. Znajduje się tu zresztą najstarsza fabryka Brugal, w jakiej powstaje ten właśnie alkohol. Rum, jaki tu powstaje, jest eksportowany do krajów na całym świecie.

Nie można jednak zapominać o tym, że na wakacje przyjeżdża się tutaj głównie ze względu na piękne plaże. Można na nich zarówno poleniuchować na leżaku, jak również zmierzyć się z żywiołem wody, przecinając fale na desce windsurfingowej, podczas surfingu, czy żeglowania. Jest to również raj dla nurków, gdyż czysta woda i bogate życie w środowisku wodnym dostarczają wielu wrażeń. Prawdziwą atrakcją w mieście jest też możliwość przejechania się kolejką liniową Pico Isabel de Torres, jedyną, jaka funkcjonuje na Karaibach.

Pico Isabel de Torres

Pico Isabel de Torres

Na górze Pica Isabela znajduje się ogród botaniczny Isabel de Torres, a tam dokładna kopia figurki Jezusa z Rio. Zostając przy atrakcjach związanych z naturą, warto odwiedzić park rozrywki Ocean World, gdzie można popływać w towarzystwie delfinów, a nawet rekinów.

Wybrane dla Ciebie

Najnowsze komentarze

Szukaj nas tutaj

Wprowadź swój adres email aby subskrybować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.