Dominikana, Uncategorized

Wakacje na Dominikanie – La Romana

0 123

La Romana jest trzecim największym miastem w Dominikanie, a także stolicą południowo-wschodniej prowincji. Ze względu na to, iż znajduje się tutaj międzynarodowe lotnisko, bardzo łatwo się dostać na wakacje w La Romana, także wylatując z Polski. Zostało otworzone na ruch międzynarodowy w roku 1999.

La Romana

La Romana

To, co sprawia, że turyści chętnie tutaj przyjeżdżają, to przede wszystkim piękne plaże, a także doskonale rozwinięta, nowoczesna infrastruktura. Oprócz plaż jest tu wiele miejsc godnych zobaczenia i odwiedzenia. Jednym z nich jest Atlos de Chavon, wioska artystów, znajdująca się w Rio Chavon, w południowo-wschodniej części kraju.

Atlos de Chavon

Atlos de Chavon

Została wybudowana w roku 1976 i w ten sposób spełniło się marzenie prezydenta kampanii cukrowniczej Charlesa Bluhdorna, który podarował tę wioskę swojej córce Mercedes. Obecnie mieszkają tutaj artyści z całego świata. Znajdują się tutaj liczne galerie, gdzie można zarówno zobaczyć prace, jak i je zakupić.

Ogromną atrakcją jest jaskinia cudów. By się do niej dostać, trzeba zjechać 35 metrów w głąb ziemi, co jest możliwe wyłącznie z przewodnikiem. Jaskinia jest usytuowana na pograniczu La Romana i miasta San Pedro. Jeśli będziemy chcieli dowiedzieć się, jak powstają cygara, mamy niepowtarzalną okazję, ponieważ w mieście jest czynna fabryka cygar, gdzie będziemy mogli prześledzić cały proces.

Możemy również zapisać się na kurs nurkowania w bazie Uwescuba. Przekonamy się więc, że czeka na nas w tym regionie moc atrakcji, w dodatku dość nietypowych i dlatego będą one też niezapomniane.

Wybrane dla Ciebie

Najnowsze komentarze

Szukaj nas tutaj

Wprowadź swój adres email aby subskrybować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.