Czeskie Miasta

Uzdrowisko Karlowe Wary

71

karlowe_waryNajwiększym i oferującym najwięcej usług uzdrowiskowych w Czechach miast są z pewnością Karlowe Wary. Uzdrowisko Karlowe Wary założone zostało przez króla Karola IV w XIV w. i nieustannie przyciąga setki osób chcących skorzystać z usług sławnego kurortu. Podstawowym atutem tej miejscowości jest dostęp do wód zdrojowych, które są wykorzystywane zarówno do kuracji pitnych, jak i szeregu innych. W miejscowości znajduje się 79 aktywnych gorących źródeł powstających ok. 2 km. pod ziemią.

Uzdrowisko Karlowe Wary przyciąga z roku na rok coraz więcej osób pragnących pozbyć się wielu dolegliwości. Gorące źródła, których temperatura waha się pomiędzy 41 a 73 stopniami C. są skuteczne w leczeniu schorzeń układu pokarmowego, cukrzycy i otyłości, ale także przy schorzeniach wątroby, trzustki czy problemach neurologicznych. Wiele osób po leczeniu onkologicznym przyjeżdża do uzdrowiska Karlowe Wary by przyspieszyć rekonwalescencję. Niejednokrotnie wody zdrojowe wspierają leczenie schorzeń dermatologicznych i metabolicznych.

karlowewaryTrzy domy zdrojowe oferujące wiele usług uzdrowiskowych, rehabilitacyjnych i relaksacyjnych to tylko część z miejsc, w których można skorzystać z właściwości wód. Miasto tętni życiem, wiele jest więc sanatoriów i hoteli, wiele punktów, w których można odnaleźć nocleg i wiele kurortów oferujących rozmaite usługi. Z pewnością, Uzdrowisko Karlowe Wary nie jest miejscem, które odwiedza się tylko wtedy, gdy cierpi się na jakiekolwiek schorzenia. To jest miejsce, w którym warto się znaleźć choćby tylko po to, aby odpocząć, lub poprawić sobie samopoczucie.

Wybrane dla Ciebie

Najnowsze komentarze

Szukaj nas tutaj

Wprowadź swój adres email aby subskrybować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.