Czeskie Góry

Szumawa na majowy weekend

226
szumawa

Park Narodowy Szumawa

Jednym z ciekawszych regionów turystycznych Czech jest Szumawa. Nazywana ona była zielonym dachem Europy, więc na pewno znajdzie wielu sympatyków. Szumawa na majowy weekend jest miejscem idealnym, kusi wspaniałą naturą oraz licznymi ludowymi zabytkami Pasmo górskie położone jest na pograniczu Czech, Niemiec i Austrii. Ze względu na obecność torfowisk, jezior polodowcowych i wspaniałych lasów utworzony na jej terenie został Park Narodowy.

Dla turystów istnieje mnóstwo tras i szlaków, które z całą pewnością zadowolą koneserów pięknych widoków i fanów spędzania czasu na świeżym powietrzu. Można wędrować pieszo lub skorzystać z tras rowerowych. Szumawa na majowy weekend przyciąga więc wiele osób, również możliwościami spędzenia czasu aktywnie. Można popisać się swoimi umiejętnościami z zakresu surfingu, lub żeglarstwa, można znaleźć lokum w gospodarstwie agroturystycznym i oddać się pasji jazdy konnej bądź wybrać się na wycieczkę psim zaprzęgiem. Osoby poszukujące ciszy i spokoju spędzą czas przyjemnie na obserwacji zwierząt i ptaków lub na grzybobraniu.

sumavaNie braknie również miejsc do zwiedzania, zabytków wartych obejrzenia takich jak piękne zamki,jest nawet grodzisko celtyckie, które z pewnością nie jest typową atrakcją turystyczną. Oprócz tego odwiedzić należy zabytki techniczne czy sakralne – znajdzie się więc coś interesującego dla każdego, niezależnie od upodobań. Lipno nad Vltavou oferuje również park sportu i rozrywki, Szumawa na majowy weekend jest więc jedynym miejscem tak zróżnicowanym pod względem turystycznym.

Wybrane dla Ciebie

Najnowsze komentarze

Szukaj nas tutaj

Wprowadź swój adres email aby subskrybować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.