Dominikana

Stolica Dominikany – Santo Domingo

1 347

Santo Domingo jest najstarszym miastem tego regionu. Znajduje się tu wiele takich obiektów, jakie zostały wzniesione po raz pierwszy. Są to między innymi katedra, klasztor, mennica, czy szpital. Miasto stało się wzorem dla Hiszpanii, jeśli chodzi o rozplanowanie sieci ulic, dlatego też miasta hiszpańskie powstają na wzór tego planu.

Santo Domingo

Santo Domingo

Jeśli więc chodzi o atrakcje, jadąc na wycieczkę do Santo Domingo przede wszystkim warto pamiętać o zabytkach. Ze względu na dużą ich liczbę, najlepiej zwiedza się stolicę pieszo. Dzięki temu nie sposób nie zauważyć domów hiszpańskich patrycjuszy, katedry wzniesionej w późnogotyckim stylu. Miejsca związane z historią to również siedziba rządu hiszpańskich gubernatorów, Alcazar de Colon, ściśle związana z osobą syna Krzysztofa Kolumba, który tu niegdyś urzędował.

Alcazar de Colon

Alcazar de Colon

Sam budynek robi niesamowite wrażenie ze względu na typowy krużganek. Do perełek architektury można również zaliczyć Katedrę św. Marii, kaplicę Capilla de los Remedios, a także Narodowy Pantenon i Latarnię Morską Kolumba.

Capilla de los Remedios

Capilla de los Remedios

Koniecznie trzeba się też przespacerować główną dzielnicą turystyczną Zona Colonial. Tutaj jest najwięcej zabytków historycznych, w tym wiele pozostałości po hiszpańskich kolonizatorach. Przekonamy się, że stare uliczki tej dzielnicy mają swój unikalny klimat, a jeśli będziemy chcieli poczuć bryzę we włosach wiejącą od morza, warto przespacerować się Malecon drogą biegnącą równolegle do Morza Karaibskiego.

Zona Colonial

Zona Colonial

Po tak wyczerpującym i pełnym wrażeń dniu, warto wybrać się do jednej z tutejszych restauracji. Najlepiej wybrać Comedores, potrawę mięsną z ryżem i warzywami, smaczną i, co najważniejsze, niedrogą.

Wybrane dla Ciebie

1 Comment

Najnowsze komentarze

Szukaj nas tutaj

Wprowadź swój adres email aby subskrybować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.