Ogólne Informacje

Serce Czech – Czechy Środkowe

6

czechy_srodkoweNiewątpliwie, jednym z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych miejsc w Czechach jest Praga, a przecież nie jest to jedyne miejsce warte uwagi. Serce Czech (Czechy Środkowe) pełne jest historycznych miast, zabytków architektonicznych, pałaców i romantycznych dolin. Zamek Karola IV jest tylko jednym z wielu monumentalnych i zachowanych w dobrych stanie zamków. Zwiedzać można również warownie i twierdze królewskie lub siedziby bogatych właścicieli ziemskich. Dla fascynatów historii znajdą się także położone w lasach ruiny.

Serce Czech (Czechy Środkowe), to również doskonałe miejsce dla osób lubiące wypoczywać aktywnie. Bujna leśna przyroda sprzyja pieszym wędrówkom a zróżnicowanie terenu sprawi, że spacer nie będzie nudny. Istnieje również wiele szlaków turystycznych stworzonych z myślą o miłośnikach wycieczek rowerowych, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Rzeka Sazawa regularnie przyciąga pasjonatów sportów wodnych, ponieważ można tu, nawet nie posiadając własnego sprzętu, popisać się własnymi zdolnościami.

Serce Czech(Czechy Środkowe) są miejscem, gdzie osoby poszukujące wytchnienia i dobrej zabawy również mogą odnaleźć coś dla siebie. W pobliżu Pałacu Loucen, w parku angielskim znajduje się bowiem kompleks dziesięciu labiryntów doskonałych do spędzenia czasu z rodziną, lub odpoczynku w cisy i spokoju. Serce Czech(Czechy Środkowe) to z całą pewnością region warty odwiedzenia, miejsce przepełnione zielenią i kulturowymi zabytkami. Tu można spędzić czas aktywnie uprawiając sport bądź spokojnie spacerując, ale na pewno nie nudząc się.

Wybrane dla Ciebie

Najnowsze komentarze

Szukaj nas tutaj

Wprowadź swój adres email aby subskrybować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.