Ogólne Informacje

Czeska religia

30

czechy7Wielu turystów jeździ do Czech z racji na tamtejsze obiekty religijne, aczkolwiek należy pamiętać, iż państwo to cechuje się największą laicyzacją w Europie. Niemniej, działają tam wspólnoty religijne, spośród których największą jest katolicyzm, ale nie tylko, bo także i protestantyzm czy nawet buddyzm znajdują w Czechach swoich wyznawców.

Jeśli chodzi o rejony, z racji których czeska turystyka religijna ma się dobrze, warto tu wspomnieć o archidiecezji praskiej, czy też o diecezji hradeckiej, ale nie tylko, bo także i diecezja pilzneńska czy diecezja litomierzycka, gdzie znaleźć można mnóstwo wspaniałych kościołów i innych obiektów typu religijnego właśnie.

Naturalnie, zabytki o charakterze religijnym to tylko wierzchołek góry, którą Czechy mają do zaproponowania, dlatego warto przejrzeć ulotki biur podróży i samodzielnie przekonać się o tym, że jest to kraj nader interesujący z punktu widzenia lubujących się w walorach kulturowych. Reasumując, jeśli ktoś chce napawać się pięknem turystyki i jednocześnie nie wydać zbyt dużej ilości pieniędzy, powyższy kraj jest właśnie dla niego.

Wybrane dla Ciebie

Najnowsze komentarze

Szukaj nas tutaj

Wprowadź swój adres email aby subskrybować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.