Dominikana

Półwysep Samana

0 142

Półwysep Samana jest najbardziej wysuniętym punktem na Dominikanie, zlokalizowanym na północnym wschodzie. Wszystkie atrakcje, jakie są tutaj dostępne, są związane z naturą i przyrodą. Pierwszym punktem w planie turysty może być odwiedzenie Parku Narodowego Haities.

Park Narodowy Haities

Park Narodowy Haities

Na tych terenach żyli niegdyś pierwotni mieszkańcy wyspy i do dziś zachowały się rzeźby z tego okresu, jakie można zobaczyć na kamieniach licznych tutejszych jaskiń. Ponadto na uwagę zasługują lasy mangrowe, ciągnące się wzdłuż wybrzeża.

Zachwycające są też szerokie i piaszczyste plaże z niemalże krystalicznie czystą wodą. Jedną z najładniejszych jest Rincon. To, co wyróżnia tutejsze piaszczyste plaże nad piękną wodą to fakt, że nie ma tu zbyt wielu bywalców. Jest to więc raj dla tych, którzy cenią sobie spokój podczas leżakowania.

Plaża Rincon

Plaża Rincon

Niebywałą atrakcją jest możliwość obcowania z wielorybami. Wystarczy zapisać się na rejs po Zatoce Samana, by móc z bliska przyjrzeć się tym wspaniałym ssakom. W pobliżu można też podziwiać inny niezwykły widok, mianowicie wspaniały wodospad Saltos de Limon.

Wodospad Saltos de Limon

Wodospad Saltos de Limon

Warto też zajrzeć pod taflę wody, zwłaszcza w centrum nurkowym Ozeanic Caribbean Samana. Pod powierzchnią czeka na nas jakby inny świat, choć nie mniej kolorowy, często zaskakujący, mając na uwadze różnorodność gatunkową ryb i ich kształtów.

Półwysep Samana można zwiedzać i podziwiać malowniczość ukształtowania terenu na wiele sposobów, w tym również wybierając się na wycieczkę quadem, bądź jeepem. Trasy są tak dobrane, by można było czerpać i przyjemność z samej jazdy i z rozciągających się po obu stronach widoków.

Wybrane dla Ciebie

Najnowsze komentarze

Szukaj nas tutaj

Wprowadź swój adres email aby subskrybować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.