Ogólne Informacje

Podróż do Czech

11

czechy_mapaPlanując swój długo oczekiwany wyjazd urlopowy, na który większość ludzi czeka niecierpliwie warto bardzo dogłębnie zastanowić się nad wyborem miejsca, w którym spędzimy nasze wakacje. Bardzo dużo osób planuje wybrać się na swój urlop w okresie wakacyjnym, kiedy to w Polsce lato jest bardzo przyjemne i wspaniale wtedy mijają dni.

czechySporo ludzi uwielbia wybierać się w dalekie podróże w bardzo różne klimaty, na który nie możemy liczyć w naszym kraju. Uwielbiają odrywać się diametralnie od codziennej rzeczywistości, aby przenieść się do innego światu i spędzić tam chociaż kilka dni albo tygodni. Jednak nie wszyscy ludzie należą do tej grupy, niektórzy uwielbiają to co znane, natomiast nie chętnie otwierają się na nowe doświadczenia. Ludzie Ci lubią to co już kiedyś doświadczyli, niektórzy z nich natomiast nie chcą zostawać w naszym kraju podczas wakacji, dlatego postanawiają wyjechać na wycieczkę za granicę, jednak do kraju, które nie odbiega bardzo drastycznie od naszego klimatu.

Jednym z krajów, które będzie idealnym wyborem dla tych ludzi są nasi południowy sąsiedzi. Czechy to bardzo interesujący kraj, a ludzie zamieszkujący go są bardzo przyjaźni i otwarci, dlatego warto wziąć pod uwagę wyjazd do tego kraju podczas planowania swojego najbliższego wyjazdu. W Czechach panuje klimat bardzo podobny do naszego polskiego. Chociaż Czechy są popularne niezależnie od sezonu, to najwięcej polskich turystów można spotkać w tym kraju w czasie zimy, kiedy to postanawiają oddać się szaleństwu sportów zimowych.

czeskie góryA miejsc na ich uprawianie jest w Czechach wystarczająco. Jednak nie tylko wtedy odwiedzają ich nasi obywatele, ponieważ osoby, które chcą odpocząć od miejskiego hałasu i tłumów, powinny pojechać do naszych sąsiadów w okresie powakacyjnym, czyli w okolicach września i października. Wtedy możemy się spodziewać mniejszej ilości turystów, ponieważ jest ich niesamowicie dużo w okresie wakacyjnym, oraz w okresie świąteczno-sylwestrowym. Wtedy możemy się spodziewać bardzo dużych tłumów.

Możemy powiedzieć, że klimat, który panuje u naszych sąsiadów jest ciepły, bardzo umiarkowany, gdzie zimy występują łagodne, natomiast lata są w miarę ciepłe oraz suche. W obszarach górskich możemy się spodziewać niższych temperatur oraz większej ilości opadów deszczowych. Jako, że Czechy leża bezpośrednio koło Polski, polscy turyści zdecydowanie najczęściej wybierają się do nich samochodem. Jednak niektórzy wybierają się do Czech również samolotem, są to najczęściej mieszkańcy północnej polski, którzy do Czech mają zdecydowanie dalej niż mieszkańcy południowej części kraju.

most_karolaJeśli natomiast chodzi o ceny i walutę, z której będziemy zmuszeni korzystać, to ceny są w stolicy zdecydowanie większe niż w pozostałych częściach kraju, ale nic dziwnego, w końcu to Praga przyciąga najwięcej obcokrajowców, a w szczególności najbardziej historyczne miejsca, które warto zwiedzić. Walutą jaką będziemy korzystać to korony czeskie, które należy wymienić jeszcze przed wjazdem albo korzystać z kart płatniczych, ponieważ nie przyjmują naszych polskich złotówek.

Językiem oficjalnym jest język czeski, jednak bardzo dużo Czechów rozumie nasz polski język, dlatego porozumienie się z nimi nie będzie większym problemem. Poza tym część Czechów włada językami obcymi, dlatego angielski będzie również rozwiązaniem przy komunikacji.

Wybrane dla Ciebie

Najnowsze komentarze

Szukaj nas tutaj

Wprowadź swój adres email aby subskrybować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.