Jamajka

Plaże Jamajki

0 402

Jeśli chcemy przybyć na wyspę głównie z myślą o spędzaniu wolnego czasu na plaży, to mamy do wyboru dwie opcje: słynne plaże Negril i jeszcze bardziej popularne kurorty Montego Bay.

Jeśli chcemy wybrać się na plaże Negril, musimy udać się na zachodnie wybrzeże.

Plaże Negril

Plaże Negril

Najbardziej znaną plażą najdłuższego miasta na Jamajce jest Long Bay, jaką można się przechadzać po białym, drobnym piasku aż przez siedem mil. Oczywiście spacerowanie to tradycyjna forma relaksu, z jakiej szybko zrezygnujemy na rzecz znacznie ciekawszych rozrywek. Jest to bowiem idealne miejsce do uprawiania przeróżnych sportów wodnych, w tym do nurkowania, do pływania żaglówką, kajakiem, rowerem wodnym, czy nawet statkiem z przeszklonym dnem, przez jakie widać w całej okazałości morskie życie tuż pod swoimi stopami.

Plaża Long Bay

Plaża Long Bay

Naturalną morską atrakcją jest tutaj przede wszystkim piękna rafa koralowa. Sprzęt do eskapad wodnych można wypożyczyć na miejscu, podobnie jak do uprawiania sportu na lądzie. Możemy pograć w tenisa na pobliskich kortach, pograć w golfa, pojeździć na rowerze, na skuterze, czy nawet polatać na paralotni.

Plaże Montego Bay

Plaże Montego Bay

Z kolei plaże Montego Bay zapewnia bardziej luksusowe i różnorodne zakwaterowanie. Praktycznie każdy hotel jest w stanie zapewnić rozrywkę turystom w swoim zakresie, gdyż na ogrodzonym terenie również mamy dostęp do plaży, gdzie obowiązuje system czerwonej flagi, czyli podawanie drinków, gdy wbije się czerwoną chorągiewkę obok swojego leżaka. Warto podkreślić, że zarówno Nergil, jak i Montenego Bay zostały odznaczone Błękitną Flagą, symbolizującą dobrą jakość wody morskiej i plaż.

Wybrane dla Ciebie

Najnowsze komentarze

Szukaj nas tutaj

Wprowadź swój adres email aby subskrybować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.