Czeskie Miasta

Morawy

11

morawyPrzeglądając miejsca warte odwiedzenia, nie można zapominać o Morawach. Kraina historyczna położona w Czechach turystów przywita wieloma atrakcjami i pięknymi widokami. Jak to w Czechach, i tu pełno jest szlaków turystycznych zarówno dla piechurów, jak i dla miłośników wycieczek rowerowych. Dla turystów lubiących zwiedzać Morawy mają do zaoferowania wiele zabytków godnych uwagi, piękne jaskinie i mnóstwo uroków przyrodniczych. Nie zbraknie też ciekawostek, jak np. winiarni wytwarzających tzw. burczak, czyli mętny napój z fermentującego wina, który nadaje się do spożycia tylko przez kilka godzin.

Kilka z ośrodków rekreacyjnych daje możliwości uprawiania sportów wodnych bądź wyruszenia w spokojne rejsy po brneńskiej zaporze lub sześćdziesięcio kilometrowym kanale na rzece Moravie. Wiele jest także możliwości dla miłośników sportów ekstremalnych, np. skoków spadochronowych, albo wyścigów samochodowych. Morawy to także wiele zabytków architektonicznych oraz religijnych. Pełno jest tu małych wiejskich kościółków ale też dużych miejskich katedr. Z regionem tym związana jest bowiem bardzo głęboka tradycja chrześcijańska, co przywołuje coraz liczniejsze pielgrzymki.

Bazylika VelehradzkaBazylika na Velehradzie, związana z imionami Cyryla i Metodego jest jednym z najliczniej odwiedzanych miejsc. Niemniej jednak, Morawy przyciągają także do getta, muzeum w Boskovicach i odrestaurowanej synagogi, które zawiązane są z kulturą żydowską. Dla miłośników zwiedzania, aktywnego lub pasywnego wypoczynku, jak również dla fascynatów sportów ekstremalnych, Morawy są miejscem idealnym.

Wybrane dla Ciebie

Najnowsze komentarze

Szukaj nas tutaj

Wprowadź swój adres email aby subskrybować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.