Kostaryka

Kostarykańskie plaże

0 105

Kostaryka słynie między innymi ze swoich pięknych plaż. Dla turystów dobrą informacją jest to, że do wszystkich można dotrzeć bezpośrednio ze stolicy San Jose, usytuowanej w centrum kraju.

Snorkeling

Snorkeling

Jeśli interesuje nas aktywny wypoczynek, taki jak surfing, nurkowanie, czy snorkeling, wówczas całe wybrzeże karaibskie stoi otworem, a szczególnie Espadilla i Playa Dominical. Są to idealne miejsca zarówno dla surferów, jak i dla tych, którzy chcą leżakować na puszystym piasku.

Playa Dominical

Playa Dominical

Dla miłośników przyrody cudowną przygodą jest rejs łodzią, w czasie jakiego można podziwiać pływające delfiny. Chcąc połączyć wypoczynek z poznawaniem kostarykańskiej fauny i flory, warto wybrać się na plaże znajdujące się w parku narodowym. Jedną z nich jest Manuel Antonio, jaka wyłania się za lasem tropikalnym.

Manuel Antonio

Manuel Antonio

Przejeżdżając przez dżunglę natrafimy między innymi na kapucynki, niedużej wielkości kraby, a także dość dużych rozmiarów legwany. Jeśli chcemy zobaczyć więcej tutejszych zwierząt, najlepiej wynająć przewodnika. Wtedy właśnie możemy spotkać po drodze małpki titi, leniwca, krokodyla i wiele, wiele innych wspaniałych okazów.

Natomiast jeśli interesują nas żółwie, koniecznie musimy wybrać się na plażę Playa Grande lub Parque Nacional Marino Las Baulas. Są to najbardziej znane miejsca lęgowe żółwi. Jeśli więc odwiedzimy Kostaryk w sezonie letnim, warto zatrzymać się tutaj nawet na całą dobę, by zobaczyć na własne oczy, jak żółwice składają jaja.

Parque Nacional Marino Las Baulas

Parque Nacional Marino Las Baulas

Ci, którzy są spragnieni nocnych rozrywek, również znajdą plaże dla siebie. Najbardziej znana z całonocnych imprez jest Tamarindo (Guanacaste).

Wybrane dla Ciebie

Najnowsze komentarze

Szukaj nas tutaj

Wprowadź swój adres email aby subskrybować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.