Kostaryka

Jak dotrzeć na Kostarykę

34

Na Kostaryce znajdują się dwa międzynarodowe lotniska, jedno w stolicy San Jose, a drugie w Liberii. Jeśli więc będziemy chcieli wylecieć z Polski, możemy wybrać przelot z Warszawy, na przykład z Lotniska Chopina, skąd polecimy na lotnisko znajdujące się w stolicy Kostaryki.

Musimy być jednak przygotowani na przesiadki i postoje. Pierwszy ma miejsce w Amsterdamie, gdzie postój może trwać około pięciu godzin. Drugi natomiast już w Panamie, gdzie zatrzymamy się na cztery godziny. Jest to więc długa i męcząca podróż, trwająca blisko dobę.

Zaletą lotniska w San Jose jest bezproblemowa i szybka odprawa, chociaż załatwienie formalności z szoferem, gdy skorzystamy z usług miejscowej wypożyczalni samochodów, może zabrać nieco czasu.

Poza przelotem, można również dotrzeć na Kostarykę autobusem międzynarodowym i właśnie samochodem, jednak dopiero wtedy, gdy przekroczymy granicę z Panamą, bądź Nikaraguą. Mając na uwadze przedostanie się z tych krajów do Kostaryki, bądź odwrotnie, w obydwu są dwa przejścia graniczne.

Będąc w Nikaragui warto zdecydować się na przeprawę przez lądowe przejście Peñas Blancas, uważane za najbardziej bezpieczne. Nie poleca się natomiast podróży autobusem krajowym z San Jose, gdyż jest bardziej skomplikowane, zwłaszcza gdy nie zna się hiszpańskiego. Natomiast jeśli chodzi o granicę z Panamą, najlepiej przejechać przez Paso Canoas, przejście znajdujące się na głównej drodze. Zaś pomimo tego, że pokonanie granicy taksówką jest tańsze, lepiej unikać tego rozwiązania. Taksówkarze często są zamieszani w przemyt narkotyków.

Wybrane dla Ciebie

Najnowsze komentarze

Szukaj nas tutaj

Wprowadź swój adres email aby subskrybować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.