Kostaryka

Fauna Kostaryki

2 780

Jadąc na wakacje w Kostaryce warto pamiętać, że jest tam ponad dwadzieścia parków narodowych i mnóstwo rezerwatów, a w nich unikalne nieraz gatunki zwierząt. Żyje tutaj blisko osiemset pięćdziesiąt gatunków ptaków, dwieście pięćdziesiąt gatunków ssaków, co sprawia, że nie bez powodu kraj ten jest często nazywany Ogrodami Ameryki.

Fauna Kostaryki

W lasach tropikalnych można spotkać przede wszystkim najliczniejszy gatunek żyjących małp, czyli wyjce, a także małpy kapucynki, czy leniwce.

Wyjce

Wyjce

Ponadto najczęściej natrafia się na takie ptaki, jak papugi, tukany, kolibry i kwezale.

Tukan

Tukan

Wymieniając duże ssaki, w tym drapieżne, koniecznie należy wspomnieć o jaguarach i pumach.

Puma

Puma

Lasy zamieszkują też mniej przyjazne, jadowite pająki i mrówki. Natomiast nad zbiornikami wodnymi częstym widokiem jest obecność spokojnych żółwi wodnych, ale też agresywnych krokodyli.

Turyści z pewnością zwrócą też uwagę na wszechobecne motyle o niezwykle kolorystycznym ubarwieniu, jakie towarzyszy też innym gatunkom owadów, gadów, ssaków i ptaków.

Warto bliżej przyjrzeć się rezerwatom przyrody, należących do najbardziej progresywnych na świecie. Są bardzo dobrze zorganizowane i przemyślane, by zwierzęta czuły się tak, jakby żyły na wolności. W płatnych rezerwatach, takich jak La Paz Waterfalls, w pobliżu San Jose, znajduje się, między innymi, ptaszarnia, motylarnia, terrarium z wężami i żabami, ogród z orchideami, czy pomieszczenie z małpami.

Rezerwat La Paz Waterfalls

Rezerwat La Paz Waterfalls

Warto wspomnieć o Santuario de Lapas, niewielkim ogrodzie, w jakim odbudowuje się populację papugi ary, a takich miejsc na Kostaryce jest wiele.

Santuario de Lapas

Santuario de Lapas

Na co dzień, czyli podczas przemierzania trasy z jednego regionu do innego, najliczniej spotyka się psy, bawoły, koty i iguany, często wylegujące się na drogach.

Wybrane dla Ciebie

Najnowsze komentarze

Szukaj nas tutaj

Wprowadź swój adres email aby subskrybować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.