Jamajka

Fauna Jamajki

0 763

Podobnie, jak świat roślin, także świat zwierząt jest na wyspie niezwykle zróżnicowany. Żyje tu mnóstwo różnych gatunków, w różnych środowiskach i o różnych porach dnia i nocy. Zatem cały czas można stykać się ze zwierzętami, będąc na Jamajce.

Najczęściej natrafimy na kozy, które hoduje się praktycznie wszędzie, a także na…karaluchy, więc warto zawsze trzymać zapas pożywienia szczelnie zamknięty. Jeśli chcemy być porażeni przez ogrom zwierząt, jakie zobaczymy na jednym metrze kwadratowym, musimy wybrać się na spacer przez las tropikalny. Przede wszystkim są to gady, takie jak jaszczurki, węże, gekony, a także będące pod ochroną iguana. Popularne są tutaj też gryzonie, przypominające swoim wyglądem świnkę morską, a nazywane na wyspie hutia.

Hutia

Hutia

Natrafimy też na wiele gatunków ptaków, których jest tutaj blisko dwieście. Najczęściej można zobaczyć papugi o ubarwieniu pomarańczowym, zielonym i jaskrawożółtym, a także kolibry czarnogłowe, kukułki.

Koliber czarnogłowy

Koliber czarnogłowy

Jeśli chodzi o największe zwierzęta, trzeba do nich zaliczyć krokodyle, chociaż jest ich tutaj niewiele. Powszechnie żyją tutaj dzikie świnie, czy nietoperze. W środowisku wodnym znajduje się wiele owoców morza. Oprócz raf koralowych warto wymienić chociażby tuńczyki, meduzy, makrele, rachice, witlinki, czy bonito.

Bonito

Bonito

Są też więksi mieszkańcy tutejszych wód, czyli delfiny, foki, czy żółwie morskie, jakie zauważymy podczas rejsu łodzią, bądź w czasie nurkowania. Za dnia można podziwiać różnobarwne owady, w tym piękne motyle, zaś nocą będą krążyć nad głowami robaczki świętojańskie, jakich jest tutaj około pięćdziesięciu gatunków.

Wybrane dla Ciebie

Najnowsze komentarze

Szukaj nas tutaj

Wprowadź swój adres email aby subskrybować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.