Dominikana

Fauna Dominikany

0 2495

Przyjeżdżając na Dominikanę, raczej nie można powiedzieć, by tutejsza fauna była jakoś specjalnie różnorodna. Brakuje przede wszystkim dużych ssaków, a za taki stan jest odpowiedzialny przede wszystkim ukształtowanie terenu, gdzie dominują raczej plaże.

Jest za to mnóstwo mniejszych zwierząt, takich jak konie, dzikie kozy i krowy, które żyją w lasach, gdzie zostały po tym, jak koloniści przywieźli je na wyspę. Jest tu prawdziwy urodzaj gadów, aż dwadzieścia sześć gatunków węży, chociaż żaden nie jest jadowity, wszystkie zabijają swoje ofiary poprzez uduszenie.

Ponadto ponad sto gatunków pająków. Niektórych jad jest równie silny, jak skorpiona, toteż mogą powodować poważne zatrucie pokarmowe, trwające nawet przez tydzień. Na pocieszenie można dodać, że nie jest to jad śmiertelny, jednak trzeba uważać. Wymieniając dalej te o toksycznym jadzie, nie można pominąć skolopendry czerwonej, z jaką kontakt może być zdecydowanie najmniej przyjemny, gdyż jej jad jest najsilniejszy.

Skolopendra Czerwona

Skolopendra Czerwona

Inne gady, to przede wszystkim jaszczurki – gecko i leguany. Nie można też zapomnieć o zwierzętach żyjących w środowisku wodnym. Są to krowy morskie, nazywane manatami, a także delfiny, walenie, jakie przypływają tutaj na poród. Pozostając w klimacie morskim, trzeba też wspomnieć o krokodylach. Największy mierzy prawie cztery metry.

Najbardziej różnorodny jest na Dominikanie świat ptaków, zarówno pod względem gatunkowym, jak i kolorystycznym. Przede wszystkim w oczy rzucają się flamingi, tłumnie przebywające na wybrzeżu. Często też można natrafić na kolibry, wróble i pelikany.  Nie można też zapomnieć o papugach, nie mniej popularnych.

Wybrane dla Ciebie

Najnowsze komentarze

Szukaj nas tutaj

Wprowadź swój adres email aby subskrybować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.