Dominikana

Dominikana za grosze?

0 1426

Dominikana – klejnot Karaibów. To przepiękne państwo wciąż przyciąga (i będzie przyciągać) rzesze turystów. Wielu z nich podnosi kwestię wysokich cen. Czy rzeczywiście wakacje na Dominikanie są tak drogie?

Dominikańskie pesos

Dominikańskie pesos. Źródło: enlacosa.com

Ceny na Dominikanie

Ceny zaskakują ponoć każdego turystę, który odwiedza ten wspaniały kraj. Są stosunkowo niskie, a najkorzystniej dla nas będzie, gdy wymienimy dolary amerykańskie na dominikańskie peso (choć płacić można zarówno w jednej, jak i w drugiej walucie). Warto więc wymienić złotówki na dolary, a dopiero potem na pesos.

Dominikana last minute

Najkorzystniejsze oferty pojawiają się wraz z nastaniem pory deszczowej. Oznacza to okresy: od  maja do sierpnia oraz od listopada do grudnia. Powód spadku cen jest oczywisty. Warto jednak uprzedzić, że deszcz bywa krótki, choć treściwy – nie musimy więc zrażać się i rezygnować z wakacji.

Dominikana_last_minute

Huragany zdarzają się od sierpnia do października –  stąd też właśnie wówczas możemy natrafić na najlepsze i najtańsze oferty biur podróży. Słowo „zdarzają się” jest tu jednak stuprocentowo trafne – nie lękajmy się, że koniecznie na jakiś natrafimy. To stosunkowo rzadkie zjawiska. Rząd i mieszkańcy są na nie doskonale przygotowani.

Dominikana all inclusive

Biura podróży zwykle tworzą promocje dla dwóch osób. Singiel będzie musiał zapłacić za wycieczkę nieco więcej.

Dominikana all inclusive

Dominikana all inclusive

Istotna jest również ilość czasu, jaką zamierzamy spędzić na Dominikanie. Im więcej dni zostaniemy, tym bardziej będzie się nam opłacała cała ta inwestycja. Ceny w sezonie to koszt około 4 800 złotych / 5 600 złotych za 3 dni (dla jednej osoby). Natomiast 9 dni możemy spędzić w tym pięknym kraju już za nieco ponad 6 500 złotych. Dwie osoby mogą spędzić 3 dni w jednym z hoteli już za trochę więcej niż 9 500. Bywają również oferty, proponujące nam wspólny wyjazd za około 11 000 i to za całe 10 dni pobytu!

Sam przelot jest drogi, więc ceny nie są wcale wygórowane. Zmieniają się w zależności od pory roku, zainteresowania turystów oraz docelowego miasta. Koniecznie trzeba wpisać w wyszukiwarkę interesującego nas biura podróży wszystkie parametry i sprawdzić, co nam oferuje.

Co zawiera opcja „all inclusive”?

Dokładnie to, co oznacza – „wszystko w cenie”. Po opłaceniu takiej opcji, nie będziemy musieli się martwić nie tylko o hotel, ale również o pożywienie i alkohol. Każdy hotel sam ustala, co wchodzi do jego bogatej oferty „all inclusive”, jednak najczęściej możemy korzystać ze wszystkich udogodnień, jakie oferuje ośrodek – bez żadnej dodatkowej opłaty. Właśnie dlatego dużo lepszym rozwiązaniem jest wykupienie zorganizowanej wycieczki, zamiast mozolne dopasowywanie wszystkiego i szczegółowe planowanie. Zawsze może się zdarzyć, że coś nam nie wyjdzie i wszystko się nie uda.

Dominikana all inclusive 2

Oczywiście, hotele zapewniają nam pożywienie i wszelkie dostępne wygody, jednak należy zabrać ze sobą jakąś dodatkową sumę, by móc opłacić dodatkowe atrakcje – podróże do innych miast, pamiątki. Drobne przydadzą się także jako napiwki dla personelu. Czyli w sumie ile? Około trzystu dolarów – wtedy nie musimy się martwić, że zabraknie.

Czy ktoś z Was odwiedził już Dominikanę? Które biuro podróży oferuje najatrakcyjniejsze warunki i ceny? Zachęcamy do polubienia, komentowania i dzielenia się informacjami ze znajomymi!

Wybrane dla Ciebie

Najnowsze komentarze

Szukaj nas tutaj

Wprowadź swój adres email aby subskrybować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.