Kostaryka

Dlaczego warto odwiedzić Kostarykę

0 61

Mówiąc najkrócej, Kostaryka ma swój niepowtarzalny klimat, chociaż im wyżej się zajedzie wypożyczonym samochodem, tym będzie on mniej przyjazny. Ale to właśnie sprawia, że poznawanie bogactwa tego regionu wiąże się z przeżyciem prawdziwej przygody.

Kostaryka

Kostaryka

Nie oddadzą tego żadne zdjęcia, czy filmy, dlatego też trzeba przyjechać, by doświadczyć na własnej skórze, swoimi zmysłami, a wszystkie staną się czułe. To zupełnie inny świat. Mnogość parków narodowych, rezerwatów i terenów będących pod ochroną, a także dbanie o nie przez samych mieszkańców sprawia, że z niejakim pietyzmem i namaszczeniem podchodzi się do zwiedzania i kontaktu z tutejszą roślinnością, czy ze zwierzętami.

Chodzenie po zielonym terenie nie ma tutaj też nic wspólnego z maszerowaniem gęsiego po wydeptanej ścieżce. Tutejszy klimat sprzyja roślinności, dlatego wszystko robi tutaj wrażenie. Koniki polne są wielkości ludzkiej dłoni, drzewa są monumentalne i wygląda się na ich tle na zdjęciu, jak karzeł. Nie można też pominąć serdeczności mieszkańców, uśmiechniętych i skorych do pomocy, wskazania drogi, czy doradzeniu, gdzie można zjeść typowe kostarykańskie potrawy.

Będąc na miejscu, warto pomyśleć o dobrym noclegu, gdyż ogrom atrakcji jest z jednej strony zaletą, a z drugiej zupełnie wyczerpujący. Nie brakuje tutaj noclegów, więc o każdej porze roku można znaleźć dogodne zakwaterowanie ze wszystkimi potrzebnymi wygodami.

Wiele osób porównuje Kostarykę do Nowej Zelandii, jednak tutaj jest jeszcze większa rozmaitość, dlatego trzeba się przygotować na całodzienną, a nawet całodobową moc atrakcji.

Wybrane dla Ciebie

Najnowsze komentarze

Szukaj nas tutaj

Wprowadź swój adres email aby subskrybować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.