Jamajka

Dlaczego warto odwiedzić Jamajkę

0 68

Jamajka jest obietnicą doświadczenia czegoś z pogranicza snu i jawy. To właśnie tutaj można przewartościować swoje życie, postanawiając więcej uwagi poświęcać temu, co dobre, niż temu, co gasi uśmiech na twarzy.

Bob Marley

Bob Marley

Tutejsi mieszkańcy dają najlepszy przykład, wiecznie uśmiechnięci i pogodni, pomimo tego, iż trudno ich zaliczyć do ludzi bogatych, a niekiedy nawet do średniozamożnych. Są jednak tu i żyją pełnią życia, szczęśliwi i jakby wolni od wszelkich problemów. Muzyka jest tym, co jednoczy, co pozwala pokonać wszelkie bariery, więc bardzo szybko można się tutaj zaaklimatyzować, znajdując wewnętrzny spokój i dając się ponieść pogodnemu nastrojowi.

Wyspa zachęca też do znalezienia w sobie odwagi i spróbowania nowych rzeczy, a takich okazji jest całe mnóstwo, nie wyłączając aromatycznej, niezwykle ostrej jamajskiej kuchni, dżungli lasów tropikalnych, plaż – tych piaszczystych, popularnych, jak też mniej uczęszczanych ze względu na bardziej skaliste wybrzeże.

Odczuwa się tutaj wielokulturowe wpływy, mieszające się ze sobą w taki eklektyczny sposób, iż nie można już odseparować jednej grupy etnicznej od innej. Wszyscy żyją tutaj w symbiozie, jak jeden wielki organizm, którego chce się być częścią. Może się więc na koniec podróży okazać, że warto było przybyć na Jamajkę, by tak naprawdę odkryć nie wyspę, a samego siebie. Ukrytego pod twardą skorupą codzienności.

Bob Marley jest tutaj czczony, jak Bóg, podobnie jak sprinter Usain Bolt i taki rodzaj uwielbienia dla tej kolorowej krainy o nie zawsze kolorowej przeszłości, udziela się prędzej czy później również turystom.

Wybrane dla Ciebie

Najnowsze komentarze

Szukaj nas tutaj

Wprowadź swój adres email aby subskrybować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.