Czechy

Czeskie źródła zdrowia i urody

0 525

Przybywały tu największe persony swoich czasów – Piotr I, Edward VII, Goethe, Schiller, Chopin… Najsłynniejsze źródła termalne Czech wciąż przyciągają rzesze turystów! Dokąd warto się wybrać?

Źródła termalne

Źródła termalne

Lecznicza moc wód

Wody termalne, czyli wody głębinowe, mają niezwykle korzystny wpływ na organizm człowieka. Ich pochodzenia wiązane jest z głębokimi warstwami skorupy ziemskiej. Podgrzewane są sąsiadującymi wulkanami i ich lawą. Dzięki temu mają o wiele wyższą temperaturę, niż reszta płytszych wód.

Wody termalne obfitują w ważne dla zdrowia człowieka pierwiastki – żelazo, potas, krzem, magnez, siarkę, wapń… Regularne kąpiele w takich źródłach stanowią nieocenioną pomoc dla zniszczonej skóry, zszarganych nerwów, obolałych mięśni i stawów, a także pomagają dojść do siebie po ciężkich operacjach.

Nic dziwnego, że wielu ludzi bardzo sobie ceni podobne kąpiele, a specjaliści zachwycają się ich cudotwórczym wpływem na ludzkie zdrowie.

Karlowe Wary

To właśnie tu przyjeżdżały najznamienitsze osobistości dawnych czasów, zachwycając się trzynastoma leczniczymi źródłami, położonymi wśród zielonych wzgórz i dekoracyjnych budowli. Najgorętszym źródłem tego uzdrowiska pozostaje Vřídlo. W Karlowych Warach możemy wyleczyć się z chorób układu trawiennego, ruchowego oraz cukrzycy!

Teplice

Lázně Teplice

Lázně Teplice

Lázně Teplice uzdrawiają ludzi już od dwóch tysięcy lat! Również i tutaj bywali najwięksi geniusze swoich czasów. Baseny termalne gościły między innymi Beethovena i Goethego. Ten piękny ośrodek, prócz tradycyjnej poprawy zdrowia, korzystnie wpływa również na leczenie chorób psychicznych i rehabilitacji powypadkowej.

Skalne Miasto - Teplice, Czechy

Skalne Miasto – Teplice, Czechy

Wielkie Losiny

Istnienie cudownych basenów termalnych w miejscowości Velké Losiny jest wspaniałą informacją dla wszystkich Polaków – znajdują się one bowiem niedaleko granicy naszych krajów! Jest tu mnóstwo narciarzy, jak również osób pragnących podreperować własne zdrowie. Kurort cieszy się szczególnym zainteresowaniem ludzi z chorobami neurologicznymi oraz chorobami układu oddechowego. Rekonwalescencja po przebytych wypadkach i operacjach również jest tu o wiele skuteczniejsza.

Velké Losiny - basen termalny

Velké Losiny – basen termalny

Franciszkowe Łaźnie

Zabytkowe budynki i dwadzieścia trzy skuteczne źródła mineralne – w taki sposób można podsumować to urokliwe uzdrowisko. Przybywają tu w większości ludzie z problemami z układem krążenia, bądź chorym sercem. Także wszelkie przypadłości kobiece łatwiej wyleczyć w tym właśnie miejscu.

Franciszkowe Łaźnie

Franciszkowe Łaźnie

Mariańskie Łaźnie

Niezwykłej urody uzdrowisko z aż czterdziestoma leczniczymi źródłami! Zabudowa, którą możemy podziwiać, jest głównie dziewiętnastowieczna – bardzo gustowna i ozdobna. Zielone uzdrowisko najlepiej radzi sobie z dolegliwościami skórnymi, pokarmowymi oraz nerwowymi. W okolicy znajdują się również trasy narciarskie – dla wszystkich, którzy chcą spędzić swój czas jeszcze aktywniej.

Mariańskie Łaźnie

Mariańskie Łaźnie

Wymienione uzdrowiska to jedynie te najbardziej znane, stanowiące niewielką część wszystkich źródeł termalnych tryskających w Czechach. Jeśli chcemy jednocześnie spędzić miło czas, zwiedzić ciekawe miejsca i podreperować swoje zdrowie, powinniśmy koniecznie wybrać się w któreś z wymienionych miejsc!

Jeśli podobał się Wam artykuł, bądź chcielibyście dodać jeszcze coś od siebie – zachęcamy do polubienia i komentowania!

Wybrane dla Ciebie

Najnowsze komentarze

Szukaj nas tutaj

Wprowadź swój adres email aby subskrybować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.