Czeskie Góry

Czechy – raj dla narciarzy!

0 250

Coraz więcej Polaków decyduje się na wyjazd na narty do naszych południowo-zachodnich sąsiadów! Również obywatele innych krajów zachwalają zimowy pobyt w tym państwie. Co Czechy oferują narciarzom i dlaczego jest to tak dobre?

Narty w Czechach

Narty w Czechach

Dobre ceny

Europejskie Centrum Konsumenckie uznało Czechy za wyjątkowo niedrogi kraj, z którym pod względem cen nie może konkurować nawet stosunkowo tania (dla obcokrajowców) Polska. Czesi wyprzedzają również Słowację, która przez długi czas przyciągała tłumy narciarzy.

Najdroższa w tej chwili opcja – sześciodniowy karnet na Szpindlerowy Młyn – kosztuje od 3160 koron czeskich w średnim sezonie do 3690 koron czeskich w pełni sezonu. Oznacza to, że całkowita cena to od około 478 do około 559 polskich złotych. Zwykle dzieci do lat 6 wchodzą za darmo. Istnieją również duże promocje dla juniorów i seniorów. A skibusy, którymi można podróżować pomiędzy terenami narciarskimi, są darmowe!

Ciekawe trasy

Na narty biegowe najlepiej wybrać się w rejon czeskich Karkonoszy oraz w Góry Izerskie. Znajdziemy tam dziesiątki tras, biegnących tuż przy słynnych ośrodkach narciarstwa zjazdowego.

Na narty do Czech

Na narty do Czech

Karkonosze zaoferują nam trasy rozległe, a przy tym niewysoko umieszczone. Góry mają łagodne stoki, co rzutuje na kwestię bezpieczeństwa. Rozmieszczone regularnie schroniska, czynią sport w tamtym miejscu przyjemnym i lekkim.

Góry Izerskie są w większości zalesione i słabo zamieszkane. Trasy biegną w poprzek wzgórz i co jakiś czas również można natknąć się na urocze schroniska. Najsłynniejszym i najbardziej godnym polecenia szlakiem jest Magistrala Izerska. To 170 km tras, przygotowanych specjalnie dla turystów!

A gdzie wybrać się na narty zjazdowe?

Najdłuższe trasy oferuje ośrodek Ramzová, w drugich co do wielkości górach Czech – Jasenikach. Całkowita długość tras wynosi tam przeszło 8,5 kilometra!

Ramzová

Ramzová

Również wspomniany już wcześniej Szpindlerowy Młyn może pochwalić się wspaniałymi trasami. Co prawda, jego najdłuższa trasa – Turistická – to tylko 2700 metrów, ale ogółem ośrodek oferuje turystom 25 kilometrów tras zjazdowych! Jest najchętniej odwiedzanym przez narciarzy miejscem w Czechach.

Czeska zima

Zima w Czechach jest wprost stworzona dla narciarzy! Śniegu zwykle nie brakuje, a temperatura spada tylko kilka stopni poniżej zera. Dzięki temu człowiek zachowuje wigor, nie przemarza, a jednocześnie może się cieszyć grubą warstwą białego puchu. Każdy miłośnik zimy musi więc koniecznie się tam wybrać!

Warunki pogodowe

W tym roku zima jeszcze nie dopisała i część tras narciarskich pozostaje zamknięta. Padający śnieg był bowiem zbyt mokry, a temperatura jeszcze nie dość niska. Sztuczne naśnieżanie pozwoliło jednak uruchomić część istotnych turystycznie ośrodków. Warto sprawdzać prognozę pogody i zaplanować wypad narciarski w czeskie góry. Warto!

A czy ktoś z czytających artykuł narciarzy był kiedyś w Czechach? Może chciałby podzielić się z innymi swoimi wrażeniami, wspomnieniami i radami? Zachęcamy do dodawania komentarzy, polubienia artykułu oraz udostępnienia go znajomym!

Wybrane dla Ciebie

Najnowsze komentarze

Szukaj nas tutaj

Wprowadź swój adres email aby subskrybować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.