Ogólne Informacje

Charakterystyka Czech

89

czechy7

Czechy są nam krajem stosunkowo znanym i nikt temu zaprzeczyć nie może, a wręcz przeciwnie, łączy nas wspólna historia, wspólna granica i częściowo także i mentalność. Niemniej, warto wiedzieć coś więcej na temat tego kraju, tym bardziej że stanowi on bardzo atrakcyjną propozycję turystyczną.

I tak oto, Czechy mieszczą się w Europie Środkowej, graniczą z krajami takimi jak oczywiście Polska, ale i Niemcy, Austria, czy też Słowacja, jej stolicą jest rzecz jasna Praga, a całkowita powierzchnia wynosi tegoż kraju wynosi niemalże osiemdziesiąt kilometrów kwadratowych. Jak pamiętamy z lekcji historii, Czechy łączą się z naszym krajem pod względem obecności na swych ziemiach słowiańskich plemion, ale ich chrystianizacja nastąpiła za sprawą działalności Cyryla i Metodego.

Wartym podkreślenia jest fakt, że kraj ten ma wiele płaszczyzn, z uwagi na które ludzie się doń wybierają, dlatego każdy powinien przynajmniej raz spróbować weń zagościć. Zresztą, my, Polacy, nie powinniśmy mieć z tym jakiegokolwiek kłopotu, bo przecież jest to kraj nam bardzo bliski.

Wybrane dla Ciebie

Najnowsze komentarze

Szukaj nas tutaj

Wprowadź swój adres email aby subskrybować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.